NARUTO
Best Forum Of Naruto!!
Lista Forumurilor Pe Tematici
NARUTO | Reguli | Inregistrare | Login

POZE NARUTO

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
Popa Bianca pe Simpatie.ro
Femeie
25 ani
Valcea
cauta Barbat
25 - 63 ani
NARUTO / Fan Fiction / Un drum nou,O viata noua si o umbra Moderat de Blind Love
Autor
Mesaj Pagini: 1
Annie24
Membru nou

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 31
Capitolul 1:Incepe Povestea
Partea 1:Pagini dintr-un jurnal

Sunt Saya o umbra din satul Ploi….De la 13 ani , viata mea a devenit un calvar .Nu stiu nimic despre trecutul meu ,doar ca parinti mei au fost malefici,in prezent sunt decedati…La nu mai 15 am indragostit de un baiat, Nagato.Era totul pentru mine ,urma ca peste cativa ani sa ne casatorim ,dar viata nu a vrut sa fiu fericita.
Acesta sa imblonavit grav.Ne indreptam spre cel mai apropiat spital ,mai aveam doua ore pana sa ajungem.Doua ore blestemate, cu utimele puteri, Nagato m-ia spus sa ma opresc .
Nagato:Saya ia acest colier , el te va proteja …Si uita ca exista iubire,uita ca exista limite,uita ca exista frica si ca ceva ti-se poate intampla….
Saya:Nagato , rezista mai avem putin
Erau ultimele clipe ,atunci ma sarutat si m-ia spus ca nu ma va uita niciodata .
Nagato:Esti singura persoana din viata mea care m-a inteles
Saya:Nu te forta
Nagato:Fii foarte atenta ,dute in satul Frunzei cauta un baiat cu numele Tobi , acesta are 2 creaturi capturate,2 monstri (Hachibi , 8 cozi si Jubi care are 10 cozi) acesta te va invata cum sa-i controlezi si multe alte jutsuri.
Dupa cateva secunde Nagato inchise ochii.
Saya:Nagato!!!Iti voi demonstra  ca voi ajunge cea mai puternica , doar pentru tine…
Si poveste continua….
Dupa mai multe zile m-am oprit la un rau
Saya : Iar sunt singura !!!De ce?!De ce eu??!!
A inceput sa planga si sa vorbeasca singura.
A luat o piatra cu care s-ia  zgriat bandana….
Saya:Imi urasc satul,imi urasc viata….
  Nu mai am pe nimeni!!!
Atunci a aparut Gaara, s-a apropiat de ea ….
Gaara:Te simti bine???
Saya : Te rog lasa-ma…
A inceput ploaia
Gaara : Nu te pot lasa aici
Saya:Nici nu ma cunosti ….Ce interese ai ???
Gaara: Nici unul, doar sa te ajut
A convins-o pana la urma si au mers amandoi,spre satul Nisip.Acolo Saya nu a stat mult , vreo doua zile….Inainte sa plece Saya a trecut pe la Gaara sa-i spuna ca pleaca
Saya:Eu voi pleca
Gaara:Ce?!Nu se poate…
Saya:Nu vreu sa va stau pe cap
Gaara: Te rog mai ramai , cel putin un an
Saya :Pana voi implini 16 ani
Gaara :Multumesc …
A invatat-o niste jutsuri si niste tehnici ca sa se poata apara….Dupa ceva timp, Gaara o intreaba de bandana ei …
Gaara : De ce ti-ai zgariat bandana???!
Saya:Sti ce nu imi mai bat gura degeaba , oricum te vei feri de mine sau iti vei schimba sentimentele fata de mine….
S-a enervate si a plecat
Gaara se mai intreba de ce si-a zgariat bandana…

Partea 2:Intalnirea
Saya  se indrepta spre satul frunza …Nu mai avea mult ,dar intre timp a fost atacata de
Akatsuki.Credeau ca ,Saya ii urmarea.Se uitau fix la,o analizau….
Yahiko a observat ceva la gatul ei, ceva cunoscut ….
Au pornit atacul, inaintea semnalului…
Yahiko:V-am spus sa atacati???
Se indreapta spre ea ….Saya speriata, nu mai spune nimic, era incremenita…
Infuriat Yahiko ii rupe colierul de la gat …
Saya se ridica , plangad si strigand in gura mare: Uita ca exista iubire,uita ca exista limite,uita ca exista frica si ca ceva ti-se poate intampla….
Yahiko a reactionat imediat…
Yahiko:Ce ai spus??!
Saya repeat: Uita ca exista iubire,uita ca exista limite,uita ca exista frica si ca ceva ti-se poate intampla….
Yahiko a ramas marcat…
Saya a inceput sa alerge spre el,l-a lovit fix in dreptul inimi cu kunaiul….Si tot repeat aceiasi fraza….
Restul Akatsuki au inceput sa o atace ,in timp ce se prabusea usor la pamant se gandea la Nagato.Lipita de pamantul cu denivelari , cu ultimele forte a strigat:Nagato nu ti-am putut demonstra ca sunt cea mai puternica….
Yahiko:Stop!!!
Deidara : Deabia acum era partea ce mai buna din tot atacul meu …Offf!!!
Se apropie de ea …
Yahiko :Ce ai spus???
Saya a luat un kunai,fara sa-l vada Yahiko.
Saya :Iti voi raspunde la intrebare …
Yahiko nu stia exact ce vreea ,iar Saya era constienta de ce va urma…
                                          Asteapta Continuarea

Modificat de Annie24 (acum 15 ani)


pus acum 15 ani
   
Sunshine
Administrator

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 12692
LOVE IT!!LOVE IT!!
Vreau NEXT...si cat mai repede!!  


_______________________________________



pus acum 15 ani
   
Blind Love
Moderator

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 63
Ii super tare ^^
Astept continuarea ^^


_______________________________________


pus acum 15 ani
   
Annie24
Membru nou

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 31
Stiu ca ati asteptat mult dar uite ca vin cu capitolul doi


Capitolul 2 : Marea alegere
Saya va trebui sa aleaga ce va face.Si … A ales ….
Se indrepta cu kunaiul spre ea ….Acesta a inteles ce vrea sa faca Saya , si a intreptat kunaiul in asa fel incat sa intre cu  pieptul in el…Acesta sangera deasupra ei.
Saya speriata se uita spre el
Saya : De ce ai facut asta
Yahiko :Tu va trebui sa pastrezi balanta
Saya : Ce balanta?!
Yahiko a cazut peste ea, aceasta il da la o parte i-a un kunai si il infinge in piciorul ei , mai ia unul  pe care il infinge in celalalt picior, cel de al treilea kunai urma sa il infiga fix in inima.Restul akatsuki erau mirati de ce ce facuse .A inceput sa strige…
Saya : Daca cineva care imi vrea raul si-a dat viata pentru mine, pentru persoanele dragi si pentru Nagato , voi fi mai aproape de ele.
A inceput sa planga.A inceput si ploaia.
Konan:Nagato?!
Saya : Vreau sa nu mai fac pe nimeni sa planga , nu imi voi indeplini visul dar macar stiu ca voi scapa de ura ce ma inconjoara.
Realitatea e mult prea dura atunci cand dai de greu , atunci cand visele se sbulbera chiar daca crezi ca pana la urma se vor realizea , nu e asa  si incepi din ce  in ce mai mult sa uiti sa zambesti si  mai tarziu iti vei aminti ca trebuie sa zambesti , dar va fi prea tarziu …Veai aduna multi noi pe cer si ii vei dezlantui peste casele nevinovate …Vei privi de sus si , ploaia va inceta   , iar tu vei plange si te vei razbuna….
Intr-o fractiune de secunda kunailul era indreptat in directia inimi
Konan:Stai n-o face
Nu tu erai ce ca zicea ca nu exista limite , crezi ca rezolvi ceva cu asta?!
Saya se uita fix in ochi ei,s-a calmat
La Akatsuki
Cei mai buni medicii incercau s ail readuca pe Yahiko la viata,iar Saya avea o invective grava la piciorul stang.Era putin probabil ca nu il va mai misca.
Dar pe acesta nu o interesa , mereu statea langa Yahiko
Acesta pierde in fiecae zi o cantitate de sange.Medici au hotarat …Le v-a trebui o cantitae de sange grupa 0
Saya avea acesta grupa de sange.A decis sa ii doneze ea …
In sala de operatie
Cei doi au intarat in sala de operatie.Saya a fost ganditore pe tot parcursul operatiei se gandea la trecut si la faptul ca acum Yahiko era o parte din ea.
A doua zi
Yahiko:Saya de cat timp stai aici?!
Saya:Nu de mult deabia mi-au dat si mie drumul
Yahiko: Drumul de unde??
Saya: Adica de unde mi-au dat drumu??!
Yahiko : Da
Saya:Aaaa , pai (da ochii peste cap) sti tu ,adica nu sti …
Apare Hidan
Hidan:O parte din ea
Saya se uita urat la el
Hidan: De ce ce uiti asa la mine
Saya: Iesi afara!!!!
Yahiko: E adevarat ??
Saya: Nu chiar o parte din mine
Yahiko: Adica??!
Saya: Adica …. Ti-am donat sange …Multumit!!!
Peste cateva zile, mai multe zile
Saya si Yahiko se apropiau din ce in ce mai mult
Erau mai apropiati…
Acestia erau la rau
Au ajuns la rau sa faca o baie …Saya mai vulgara de fel a facut pe indiverenta si a facut din tot adinsul sa se apropie de Yahiko
Si a continuat si tot a continuat pana au ajuns sa sarute
Au trecut mai multe zile
Acestia s-au apropiat din ce in ce mai tare
Au devenit indragostiti si au inceput sa se iubeasca
La cativa ani Saya a ramas insarcinata cu Yahiko in noua luni
Aceasta a nascut o fetita frumoasa
Intre timp a crescut peste noapte o organizatie care a inlocuit Akatsuki, acestia erau vechi membri care voiau sa se razbune pe Akatsuki dar mai ales pe Yahiko…
Veron seful clanului a urmarit miscarile organizatiei lui Yahiko si A vieti lui personale asa in cat ii cunostea programul
Acesta a aflat ca acesta are o fetita si adeci sa o rapeasca…
Intr-o dupa-amiaza Veron a decis va fure fetita…

Daca vei mai astepta si capitolul urmator vei afla daca micuta va fi furata
Asteapta continuarea

Modificat de Annie24 (acum 15 ani)


pus acum 15 ani
   
Sunshine
Administrator

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 12692
Doamne,Doamne...cum ne lasi tu in suspans!!!
VREAU NEXT!!!!  
Aaaa,ink ceva:
”Hidan:O parte din ea
Saya se uita urat la el
Hidan: De ce ce uiti asa la mine
Saya: Iesi afara!!!!”
Prea tare  faza!!!  
Am ras cu lacrimi,mare dobitoc si Hidan asta!!


_______________________________________



pus acum 15 ani
   
Annie24
Membru nou

Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 31
Ms mult!!!!

pus acum 15 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la