Annie24
Membru nou
 Inregistrat: acum 15 ani
Postari: 31
|
|
Capitolul 1:Incepe Povestea Partea 1:Pagini dintr-un jurnal
Sunt Saya o umbra din satul Ploi….De la 13 ani , viata mea a devenit un calvar .Nu stiu nimic despre trecutul meu ,doar ca parinti mei au fost malefici,in prezent sunt decedati…La nu mai 15 am indragostit de un baiat, Nagato.Era totul pentru mine ,urma ca peste cativa ani sa ne casatorim ,dar viata nu a vrut sa fiu fericita. Acesta sa imblonavit grav.Ne indreptam spre cel mai apropiat spital ,mai aveam doua ore pana sa ajungem.Doua ore blestemate, cu utimele puteri, Nagato m-ia spus sa ma opresc . Nagato:Saya ia acest colier , el te va proteja …Si uita ca exista iubire,uita ca exista limite,uita ca exista frica si ca ceva ti-se poate intampla…. Saya:Nagato , rezista mai avem putin Erau ultimele clipe ,atunci ma sarutat si m-ia spus ca nu ma va uita niciodata . Nagato:Esti singura persoana din viata mea care m-a inteles Saya:Nu te forta Nagato:Fii foarte atenta ,dute in satul Frunzei cauta un baiat cu numele Tobi , acesta are 2 creaturi capturate,2 monstri (Hachibi , 8 cozi si Jubi care are 10 cozi) acesta te va invata cum sa-i controlezi si multe alte jutsuri. Dupa cateva secunde Nagato inchise ochii. Saya:Nagato!!!Iti voi demonstra ca voi ajunge cea mai puternica , doar pentru tine… Si poveste continua…. Dupa mai multe zile m-am oprit la un rau Saya : Iar sunt singura !!!De ce?!De ce eu??!! A inceput sa planga si sa vorbeasca singura. A luat o piatra cu care s-ia zgriat bandana…. Saya:Imi urasc satul,imi urasc viata…. Nu mai am pe nimeni!!! Atunci a aparut Gaara, s-a apropiat de ea …. Gaara:Te simti bine??? Saya : Te rog lasa-ma… A inceput ploaia Gaara : Nu te pot lasa aici Saya:Nici nu ma cunosti ….Ce interese ai ??? Gaara: Nici unul, doar sa te ajut A convins-o pana la urma si au mers amandoi,spre satul Nisip.Acolo Saya nu a stat mult , vreo doua zile….Inainte sa plece Saya a trecut pe la Gaara sa-i spuna ca pleaca Saya:Eu voi pleca Gaara:Ce?!Nu se poate… Saya:Nu vreu sa va stau pe cap Gaara: Te rog mai ramai , cel putin un an Saya :Pana voi implini 16 ani Gaara :Multumesc … A invatat-o niste jutsuri si niste tehnici ca sa se poata apara….Dupa ceva timp, Gaara o intreaba de bandana ei … Gaara : De ce ti-ai zgariat bandana???! Saya:Sti ce nu imi mai bat gura degeaba , oricum te vei feri de mine sau iti vei schimba sentimentele fata de mine…. S-a enervate si a plecat Gaara se mai intreba de ce si-a zgariat bandana…
Partea 2:Intalnirea Saya se indrepta spre satul frunza …Nu mai avea mult ,dar intre timp a fost atacata de Akatsuki.Credeau ca ,Saya ii urmarea.Se uitau fix la,o analizau…. Yahiko a observat ceva la gatul ei, ceva cunoscut …. Au pornit atacul, inaintea semnalului… Yahiko:V-am spus sa atacati??? Se indreapta spre ea ….Saya speriata, nu mai spune nimic, era incremenita… Infuriat Yahiko ii rupe colierul de la gat … Saya se ridica , plangad si strigand in gura mare: Uita ca exista iubire,uita ca exista limite,uita ca exista frica si ca ceva ti-se poate intampla…. Yahiko a reactionat imediat… Yahiko:Ce ai spus??! Saya repeat: Uita ca exista iubire,uita ca exista limite,uita ca exista frica si ca ceva ti-se poate intampla…. Yahiko a ramas marcat… Saya a inceput sa alerge spre el,l-a lovit fix in dreptul inimi cu kunaiul….Si tot repeat aceiasi fraza…. Restul Akatsuki au inceput sa o atace ,in timp ce se prabusea usor la pamant se gandea la Nagato.Lipita de pamantul cu denivelari , cu ultimele forte a strigat:Nagato nu ti-am putut demonstra ca sunt cea mai puternica…. Yahiko:Stop!!! Deidara : Deabia acum era partea ce mai buna din tot atacul meu …Offf!!! Se apropie de ea … Yahiko :Ce ai spus??? Saya a luat un kunai,fara sa-l vada Yahiko. Saya :Iti voi raspunde la intrebare … Yahiko nu stia exact ce vreea ,iar Saya era constienta de ce va urma… Asteapta Continuarea
Modificat de Annie24 (acum 15 ani)
|
|